GENİŞ KATILIMLI MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI

21 Şubat 2017
309
Geniş Katılımlı Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı

Milli İstihdam Seferberliği Kapsamında Balıkesir'de toplantı düzenlenmiştir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programını başlatmıştır. Bu kapsamda 09.02.2017 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3. ve 4. Maddelerinde artı istihdam ile ilgili istihdam teşvikleri belirtilmiştir.  Bu istihdam teşviklerinin özel sektör temsilcilerine duyurulması ve Balıkesir ilimizde de “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” başlatılması için  Balıkesir Valiliğimiz önderliğinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız, ilimizde bulunan oda/borsalarımızın başkanları, STK temsilcileri ve sanayicilerin katılımıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Balıkesir'de yapılan toplantıya Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim MUTLU, Meclis Başkanımız Mustafa AVCI ve Yönetim Kurulu üyelerimiz katılım sağladılar.

Toplantıda Oda/borsa ve STK lar adına konuşan Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İsmail Uğur, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğini Balıkesir olarak desteklediklerini, referandum sonrasında üçüncü çeyrekten itibaren ülkemizde işlerin çok daha hızlı ve verimli hale geleceğini, güçlü Türkiye için birlikte yürüyeceklerini belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
abigem
BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Umem Beceri'10

Yukarı çık.

Navigasyon

Close