KOBİ DESTEK(NEFES) KREDİSİ

21 Eylül 2018
276
Kobi Destek(Nefes) Kredisi

2018 YILI KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ BUGÜN İTİBARİ İLE BAŞLAMIŞTIR.BANKALARA BAŞVURMADAN ÖNCE BORSAMIZDAN FAALİYET BELGESİ ALMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Gönen Ticaret Borsasın’dan Üyelerine Yeni Bir "Nefes"

Gönen Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde Nefes Kredisi’ni bir kez daha üyelerinin kullanımına sundu. Uygun faiz ve ödeme koşulları kredi desteği sunulacak. 4 banka işbirliğiyle yapılacak ‘Nefes Kredisi’ için başvurular 21 Eylül 2018 Cuma günü başlamıştır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleştirilecek KOBİ Destek (Nefes) Kredisi protokolü 31 Ağustos 2018 tarihinde imzalanmıştır.

Bu çerçevede Borsamız Üyeleri,  aşağıda bahsedilen bankaların şubelerinden 21 Eylül 2018 Cuma günü itibarıyla başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir.

“Kullandırılacak  Kredinin Brüt Faiz Oranı Aylık % 1,85’dir” 

 

Üyelerimizin kullanacağı Nefes Kredisi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadelidir.

Kredilendirmede tüm risk ve  teminatlandırma  protokol imzalanan bankalara ve Hazine ve Maliye Bakanlığının sağladığı destekle KGF’ye ait olacaktır.

Protokol imzalanan bankalar KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir. Üyelerimiz Nefes Kredisini 4 bankadan kullanabileceklerdir

 

Nefes Kredisi Verecek Bankalar

 

·         Ziraat Bankası  Gönen Şubesi

·         Halkbank          Gönen Şubesi

·         Vakıfbank         Gönen Şubesi

·         İş Bankası        Gönen Şubesi

 

 KOBİ’ler krediye başvurabilmek için öncelikle Borsamızdan açıklama olarak “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli  faaliyet belgesi almaları gerekmektedir.

Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir. Üyelerimiz 21 Eylül 2018 Cuma  gününden itibaren Nefes Kredisi kullanmaya başlayabilirler.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
abigem
BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Umem Beceri'10

Yukarı çık.

Navigasyon

Close