Para Tarım Sektöründe

07 Ocak 2016
372
Para Tarım Sektöründe

Gönen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim MUTLU 'ya taziye ziyaretinde bulunmak üzere Gönen'e gelen TOBB Başkan M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU Gönen İş Dünyasıyla kısa bir söyleşide bulundu.

Gönen Ticaret Borsası ile Ticaret Odasını ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Borsa Başkanı İbrahim MUTLU'nun yakında üretime geçecek olan yatırımı Biyokütle Enerji Santralinin  açılışına katılacağının sözünü verdi. Dünya genelinde değer kazanan en önemli sektörün tarım ve hayvancılık olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Para, tarım sektöründe” dedi.

İbrahim Mutlu’ya taziye ziyaretinde bulunmak üzere Gönen’e gelen TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu , Gönen Ticaret Borası ile Ticaret odasını ziyaret ederek, Gönen’in iş dünyasıyla kısa bir söyleşide bulundu.

“Gönen’e davet edin, geleyim” diyen Hisarcıklıoğlu, Gönen Ticaret Borsası tarafından Gönen'e kazandırılan Canlı Hayvan Pazarından dolayı Borsa yönetimini, “Hayvancılığın merkezi Gönen’e yakışan bir Pazar olmuş, tebrik ederim” dedi.

Balıkesir’in tarımda çok önemli bir yeri olduğuna da değinen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Tarım ve hayvancılık, dünyada gelişen sektörler. Son 10 yılda köyden kasabaya, şehirlere göç arttı. Göçle birlikte tüketim toplumu olduk. Gıda fiyatları her şeyin üstünde, para tarım sektöründe” dedi.

Ekilebilir topraklar açısından Türkiye’nin dünyada 6’cı sırada olmasına rağmen verim konusunda dünya ortalamasının altında olduğunu da belirten Hisarcıklıoğlu, “Verimli ve ekilebilir topraklarınız şans. Bu şansınızı kullanın” çağrısında bulundu.

Ticaret odası ziyaretin de, Oda Başkanı Hasan Özçağlayan’a “Ticaret Odasına yakışan bir hizmet binası yapın” diyen Hisarcıkloğlu, Kaplıcaların rekabete açılması gerektiğini vurgulayarak “Afyon, Kaplıcalar konusunda Gönen’i geçti. Rekabet olmazsa olmaz” dedi. 17 Eylül Üniversitesinin Bandırma ve Gönen’e hayırlı olmasın

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
abigem
BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Umem Beceri'10

Yukarı çık.

Navigasyon

Close